W dniach 13-15 kwietnia 2018 roku w hotelu Ambasador Premium w Łodzi odbył się I Kongres Towarów Specjalnych Instal-Konsorcjum. Było to wydarzenie poświęcone w całości towarom Marek Własnych oraz na wyłączność, dystrybuowanych w Grupie Instal-Konsorcjum, a głównymi uczestnikami byli pracownicy hurtowni.

Pierwsza edycja to zawsze duża niepewność i stres, ale mimo sporego rozmachu Kongresu, w którym wzięło udział 150 pracowników hurtowni Instal-Konsorcjum oraz 100 przedstawicieli producentów i dystrybutorów Towarów Specjalnych Instal-Konsorcjum, okazał się on dużym sukcesem. Głównym celem przyświecającym Kongresowi było rozszerzenie i uzupełnienie wiedzy uczestników w zakresie oferty Towarów Specjalnych oraz jej szczegółowa prezentacja. Dzięki specjalnie przygotowanym stoiskom dostawców wszyscy goście mieli okazję zapoznać się z ekspozycją pełnej oferty Towarów Specjalnych, przekonując się na żywo o ich licznych zaletach oraz najważniejszych funkcjach i cechach.

Instal-Konsorcjum zadbało także o to, by uczestnicy mogli dowiedzieć się czegoś  o najważniejszych trendach w sprzedaży – było to szczególnie istotne, gdyż spora grupa pracowników hurtowni na co dzień pełni swoje obowiązki właśnie w działach handlowych. Podczas inaugurującego Kongres wykładu o inteligencji emocjonalnej opowiedziała uczestnikom Lilianna Marciniak, trener biznesu i partner zarządzający w PROQUAL Management Institute, zaś jednym z najważniejszych punktów kolejnego dnia Kongresu była prezentacja dra Witolda Jankowskiego, redaktora naczelnego magazynu Harvard Business Review Polska i prezesa ICAN Institute, który poprowadził bardzo interesujący wykład na temat strategii sprzedaży.

Podczas prezentacji ofert poszczególnych Marek Własnych – QIK, Viteco, concept i Gavia – oraz towarów na wyłączność o najmocniejszych stronach oferty Towarów Specjalnych mówili Ryszard Jędrzejewski – Prezes Zarządu, a także Andrzej Zielonka i Jerzy Perges, menedżerowie produktu, oraz dyrektor handlowy Henryk Pałys i Dawid Myśliwiec, specjalista ds. komunikacji i promocji. Nie zabrakło także gościa specjalnego: w Kongresie wziął udział Achim Zimmer, dyrektor zarządzający EDT GmbH, największego w Europie zrzeszenia hurtowni instalacyjno-sanitarno-grzewczych, którego udziałowcem jest Instal-Konsorcjum. Pan Zimmer przybliżył działalność tej organizacji oraz opowiedział o największych wyzwaniach i szansach stojących przed europejskimi grupami zakupowymi w branży instalacyjno-sanitarno-grzewczej.

I Kongres Towarów Specjalnych Instal-Konsorcjum był niezwykle istotnym i ambitnym przedsięwzięciem, a opinie docierające do organizatorów ze strony uczestników sugerują, że także potrzebnym i w efekcie bardzo udanym. Wagę tego wydarzenia podkreśla także fakt, iż podczas Kongresu wybrani zostali Ambasadorowie Towarów Specjalnych, czyli osoby odpowiedzialne za ten asortyment w każdej z 29 hurtowni Instal-Konsorcjum. To kolejny krok w stronę rozwoju i umocnienia oferty Towarów Specjalnych w globalnym portfolio Instal- Konsorcjum.

Rafał Hołtra, www.ik.pl