Czytaj więcej...

Domowe instalacje wodne, ogrzewanie, instalacje gazowe, zabezpieczenia przeciwpożarowe a nawet ciężkie przemysłowe maszyny – do tego wszystkiego wykorzystuje się specjalnie opracowane systemy rurowe.

Czytaj więcej...

Wymagania odnośnie wody w instalacjach grzewczych reguluje Polska Norma PN-EN 12952-12. Kotły wodnorurowe i urządzenia pomocnicze. Część 12: Wymagania dotyczące jakości wody zasilającej i wody kotłowej. Projektując i wykonując instalacje płaszczyznowe, oprócz właściwości fizykochemicznych (opisanych w  ww. normie) wody wykorzystanej do napełnienia, należy uwzględnić również inne czynniki, które mogą negatywnie wpływać na pracę systemu, takie jak: powietrze (w szczególności w postaci mikropęcherzyków), zanieczyszczenia, biofilm.

Czytaj więcej...

Technologie OZE, a w szczególności pompy ciepła, to jedna z najbardziej rozwijających się gałęzi ostatnich lat. Z roku na rok rośnie zainteresowanie tymi urządzeniami, co napędza także potrzebę wiedzy, a co za tym idzie szkoleń z zakresu działania pomp ciepła jako ekologicznego i ekonomicznego rozwiązania grzewczego. 

Czytaj więcej...

Firma Giacomini uruchomiła i udostępniła innowacyjną platformę „GIACOGO”, która w połączeniu z nowym cennikiem GIACOMINI 2020 zawierającym wydrukowane kody EAN na wszystkie produkty, umożliwia błyskawiczne sprawdzenie aktualnej ceny, jak również tworzenie oferty ze zdjęciami z możliwością zarządzania, edycji oraz wysyłki e-mailem.

Czytaj więcej...
Co zrobić, aby w bezpieczny sposób uruchomić instalację po okresie stagnacji?

Czytaj więcej...

Dokonywanie zakupów u dystrybutora może być bezpieczne! Aby bezpiecznie zamawiać i odbierać zamówienia u dostawcy stosuj odpowiednie procedury bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Poniżej publikujemy wypowiedź Mirosława Wiktorczyka – doradcy technicznego Instal-Konsorcjum, która ukazała się w e-czasopiśmie InstalReporter w bloku tematycznym poświęconym podsumowaniu roku 2019 dla branży HVAC. 

InstalReporter to internetowe czasopismo branżowe prezentujące zarówno publikacje techniczne, omawiające rozwiązania, produkty, systemy, jak i artykuły tematy związane z funkcjonowaniem firm, stowarzyszeń, czy przedstawiajace najbardziej aktualne problemy rynkowe. Zachęcamy do prenumeraty InstalReporter, która jest bezpłatna. 

Czytaj więcej...

Regulacje prawne mające na celu ochronę klimatu dotykają wszystkich warstw naszego życia.

Zawsze w momencie ich wprowadzania wzbudzały i nadal wzbudzają obawy o ich zasadność.