OFERTA SPECJALNA Instal-Konsorcjum! 
Gazowe kotły kondensacyjne QUADRA marki Beretta, będące w wyłącznej dystrybucji grupy Instal-Konsorcjum, to sprawdzone rozwiązanie cieszące się ogromnym powodzeniem wśród inwestorów. Urządzenia produkowane w fabryce firmy RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. w Toruniu są oszczędne w eksploatacji, gwarantują zadowolenie wynikające z łatwej obsługi i są objęte 5-letnią gwarancją producenta.

 

 b_250_250_16777215_00_images_biuletyn_lato_2020_beretta_pakiet.jpg

Nowe kotły kondensacyjne z serii QUADRA C/R są zgodne z wymaganiami Dyrektywy ErP, znakowane najwyższą klasą efektywności energetycznej A zarówno dla systemu centralnego ogrzewania, jak i dla obiegu ciepłej wody użytkowej, w związku z tym wysoce efektywne i dostępne na każdy rodzaj gazu. Wyposażone są w nowy, 7-przyciskowy cyfrowy panel sterowania, który pozwala na łatwe zarządzanie pracą kotła. Całość zamknięta jest w nowoczesnej, estetycznej obudowie. 


Oszczędna eksploatacja

Sercem kotłów kondensacyjnych marki Beretta jest wymiennik wykorzystujący zjawisko kondensacji, a więc możliwość odzyskania ciepła ze spalin. Zastosowany w kotłach QUADRA C/R wymiennik kondensacyjny wykonany jest ze stopu aluminium (Al – Mg – Si) o niskiej bezwładności cieplnej, co zwiększa komfort ciepłej wody użytkowej. Przewodność cieplna materiału z jakiego jest wykonany pozwala na równomierny rozkład temperatury, co zapobiega tworzeniu się miejsc przegrzewu, a tym samym zwiększa trwałość wymiennika. Ogromną zaletą tychże kotłów są także kompaktowe wymiary, umożliwiające montaż w ciasnych pomieszczeniach. Dzięki zastosowaniu energooszczędnej pompy modulowanej o współczynniku efektywności energetycznej EEI≤0,23 i wykorzystaniu zjawiska kondensacji, kotły QUADRA C/R charakteryzują się niższym zużyciem energii elektrycznej i gazu w stosunku do standardowych rozwiązań. 

 

Perfekcyjnie dobrana moc 

Kotły kondensacyjne marki Beretta, dedykowane do mieszkań oraz domów jednorodzinnych, mają certyfikat RANGE RATED. Homologacja RANGE RATED umożliwia dostosowanie maksymalnej mocy kotła (z zakresu jego modulacji) do rzeczywistego cieplnego zapotrzebowania systemu grzewczego, wielkości ogrzewanej powierzchni i wyliczeń projektanta.


Wysoki komfort c.w.u. 

Przygotowanie ciepłej wody użytkowej może być realizowane na dwa sposoby: przepływowo bądź w zasobniku c.w.u. W przypadku mieszkania lub niewielkiego domu jednorodzinnego z kuchnią i łazienką, gdzie punkty poboru wody umiejscowione są blisko siebie, można zamontować kocioł dwufunkcyjny, w przeciwnym razie dla uzyskania wysokiego komfortu lepiej skorzystać z modelu jednofunkcyjnego z wbudowanym zaworem trójdrogowym i podłączyć zasobnik c.w.u. (z cyrkulacją). W ofercie Instal-Konsorcjum dostępne są różne pakiety, w których skład wchodzi kocioł kondensacyjny QUADRA R, zasobnik o pojemności od 100 do 200 litrów oraz akcesoria hydrauliczne, sterownik itp. 

 

Regulacja pogodowa 

Dzięki wbudowanemu modułowi regulacji pogodowej kotły QUADRA C/R przystosowane są do kontroli temperatury c.o. w funkcji temperatury zewnętrznej. Regulator w kotle odczytuje temperaturę wskazaną przez zainstalowaną na ścianie zewnętrznej budynku sondę (na wyposażeniu pakietu) i na podstawie wybranej krzywej grzewczej ustala odpowiednią temperaturę wody na zasilaniu instalacji tak, aby utrzymać odpowiedni komfort cieplny. Programator tygodniowy BeSMART (standardowo na wyposażeniu pakietów) umożliwia pełną kontrolę temperatury pomieszczeń.
Z udziałem programatora BeSMART harmonogram pracy kotła można dostosować do własnego planu dnia, a także całego tygodnia. Sterownik umożliwia ręczną nastawę temperatur: dziennej, nocnej i antyzamarzaniowej. Programator pozwala w optymalny i efektywny sposób zarządzać pracą całego systemu grzewczego według indywidualnych potrzeb użytkowników. Za pomocą jednego przycisku można dokonać wyboru jednego z pięciu trybów: AUTO, OFF, RĘCZNY, PRZYJĘCIE czy WAKACJE. Sterownik może pracować również w trybie komunikacji cyfrowej OT, dzięki czemu przejmuje funkcje panelu sterowania kotła. Programator w trybie OT umożliwia wybór krzywej grzewczej w funkcji regulacji pogodowej, wybór temperatury c.w.u. czy wyświetlanie kodów błędów zarówno kotła, jak i programatora. W przypadku montażu kotła i zasobnika c.w.u. z sondą NTC można aktywować funkcję programowania czasowego temperatury c.w.u. 

 

Sterowanie z poziomu mobilnej aplikacji

Możliwe jest również bezprzewodowe podłączenie programatora BeSMART do kotła poprzez odbiornik (radiowo) lub modem WiFi BOX. Modem WiFi BOX umożliwia sterowanie kotłem i systemem grzewczym z poziomu smartfona lub tabletu. Jeszcze nigdy programowanie i sterowanie domowym komfortem cieplnym nie było tak proste, jak z aplikacją mobilną. Z poziomu smartfona lub tabletu można sprawdzić stan swojego systemu ogrzewania, jak również zaprogramować przedziały czasowe, regulować temperaturę czy zmieniać tryby pracy kotła. Dzięki aplikacji BeSMART można się przekonać, jak z pozoru skomplikowane programowanie sterownika i zarządzanie pracą kotła, jest łatwe i intuicyjne. W celu zasięgnięcia dalszych informacji i szczegółów technicznych, warto odwiedzić specjalną stronę internetową www.besmart-home.com, dedykowaną wyłącznie nowemu programatorowi BeSMART. b_250_250_16777215_00_images_biuletyn_lato_2020_beretta_w_polsce.jpg

 

5 lat gwarancji

Firma RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. oferuje kompleksowe rozwiązania i udziela 5-letniej gwarancji na wszystkie gazowe kotły wiszące marki BERETTA, produkowane w fabryce w Toruniu. Warunki gwarancji oraz panel rejestracji urządzeń znajdują się na stronie internetowej www.beretta.pl. Dzięki rejestracji kotła, użytkownik zostanie poinformowany o planowanym przeglądzie urządzenia, a w przypadku zagubienia karty gwarancyjnej, wszystkie dane odnośnie serwisowania kotła będą dostępne w bazie danych producenta. 

Kotły QUADRA C/R oraz pakiety z zasobnikami dostępne są we wszystkich hurtowniach instalacyjnych zrzeszonych w grupie Instal-Konsorcjum w całym kraju. 

www.beretta.ik.pl


Materiały do pobrania:
Karta produktu
Cennik kotłów QUADRA

E - Cennik Oferty Specjalnej:  cennik ważny od 16 Października 2020