Deszcze nawalne zdarzają się coraz częściej, a w ich efekcie następuje przepełnienie kanalizacji i spowodowany tym przepływ zwrotny – tzw. „cofka” kanalizacyjna. Dotkliwymi skutkami tego zjawiska są zalania niżej położonych pomieszczeń oraz znajdującego się w nich wyposażenia. Budując lub remontując budynek, należy zawsze pamiętać, że spoczywa na nas uprzedzenie inwestora o możliwym zalaniu, a i właściciele domów są coraz bardziej świadomi zagrożeń i szukają bezpiecznych rozwiązań. Warto więc stosować skuteczne zabezpieczenia przeciwzalewowe oraz indywidualne urządzenia odpompowania ścieków z budynku. Co więcej, do 30 maja za zakup tego typu urządzeń z oferty Kessel zyskuje się dodatkową premię.

Na rynku dostępna jest szeroka gama rozwiązań odwadniających. Aktualnie firma KESSEL przygotowała atrakcyjną akcję ukierunkowaną na ofertę urządzeń kompaktowej wielkości, a więc głównie do potrzeb domów jednorodzinnych, niewielkich firm, czy punktów usługowych. Zaliczają się do nich małe przepompownie wolnostojące i do instalacji podposadzkowej, zawory przeciwzalewowe z system odpompowującym ścieki, separatory tłuszczu i wiele innych produktów, również dostępnych w sprzedaży online. Każdy instalator, który spełni warunki promocji, otrzyma specjalną premię pieniężną! 

 

Pralka, prysznic, zlew? Minilift S wypompuje ścieki

Pomieszczenie z urządzeniami generującymi ścieki bez fekaliów zabezpieczy nowa przepompownia Minilift S. Dzięki niewielkim rozmiarom łatwo uczynić ją niemal niewidoczną, zabudowując w płycie podłogowej, szczególnie, że pokrywa posiada miejsce do wklejenia płytek, co umożliwia uzyskanie estetycznego wyglądu pomieszczenia. Wpust jest zintegrowany z pokrywą i przyjmuje wodę z powierzchni – nawet w przypadku pęknięcia rury piwnica pozostanie sucha. Łatwy montaż gwarantuje teleskopowa nasada i zainstalowany fabrycznie dopływ i odpływ. Późniejsza konserwacja obejmuje proste czynności, możliwe do wykonania po wyjęciu wtyczki zintegrowanej z pompą.

 

Przepompownia Aqualift F Compact – piwnica bezpieczna

Wszystkie pomieszczenia, których instalacja jest zlokalizowana niżej niż kolektor kanalizacyjny borykają się z problemem wilgoci i czasowego zalewania. Wodę skutecznie odprowadzi rozwiązanie odwadniające – odpowiednio dobrana i właściwie zabudowana przepompownia. Aqualift F Compact tłoczy ścieki czarne oraz szare w sposób niezawodny i automatyczny ponad poziom zalewania – do wyżej położonej kanalizacji. Można zastosować wersję wolnostojącą lub do zabudowy podposadzkowej, która pełni rolę wpustu i przyjmie wodę z powierzchni także w przypadku uszkodzenia rury. Możliwość wyklejenia pokrywy płytką dodatkowo zamaskuje odpływ. Natomiast inteligentne urządzenie sterownicze z systemem samodiagnozy SDS sprawdza wszystkie komponenty elektryczne i prowadzi dziennik eksploatacji urządzenia.

 

Pumpfix F – kompleksowo w źródło problemu

Jeśli połączymy zawór przeciwzalewowy z pompą to zupełnie wyeliminujemy problem z zalaniem przez cofające się ścieki. W normalnej sytuacji ścieki płyną z naturalnym spadkiem. Gdy pojawi się  przepływ zwrotny, klapa zabezpieczająca zaworu zamyka się. Natomiast Pumpfix F dodatkowo tłoczy ścieki w kierunku przeciwnym do cofki. Specjalny mechanizm rozdrabnia substancje stałe, co umożliwia pompowanie również ścieków zawierających fekalia. Urządzenie można zabudować w podłodze albo na swobodnym przewodzie. Zawór przeciwzalewowy wyposażony jest w gotowe do podłączenia urządzenie sterownicze Comfort z systemem samodiagnozy SDS, gdzie wyświetlacz pokazuje aktualny stan i wskazówki konserwacyjne, z możliwością podłączenia do centralnego systemu sterowania budynkiem.

 

Skorzystaj z promocji

Przy wyborze rozwiązań odwadniających warto wziąć pod uwagę aktualną promocję. Warunki promocji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie www.kessel.pl/promocja.html

b_250_250_16777215_00_images_biuletyn_2020_wiosna_kessel.jpg