Gazowe kotły kondensacyjne Bosch Condens 2300i to udoskonalona kontynuacja linii Bosch Condens 2300. Charakterystyczny wygląd panelu sterowania oraz zaokrąglone narożniki nie pozostawiają wątpliwości, że Bosch Condens 2300i to kolejne urządzenie marki Bosch.    

Najnowsze kotły Bosch Condens 2300i cechują nowe rozwiązania, a wśród nich opcjonalna możliwość bezprzewodowej komunikacji z systemem sterowania mobilnego Bosch EasyControl CT200.

 

Typoszereg kotłów Bosch Condens 2300i składa się z dwóch modeli jednofunkcyjnych GC2300iW 15P i GC2300iW 20P o mocach znamionowych odpowiednio 15 kW i 20 kW oraz  jednego modelu dwufunkcyjnego GC2300iW 24C o mocy znamionowej 24 kW i maksymalnej mocy dla c.w.u. 25 kW.

 

Modele jednofunkcyjne przeznaczone są do ogrzewania i fabrycznie wyposażone w zawór przełączający do współpracy z zasobnikami ciepłej wody użytkowej. Model dwufunkcyjny do ogrzewania i ciepłej wody wyposażony jest w wymiennik płytowy o dużej powierzchni wymiany ciepła i wydajności ciepłej wody użytkowej.

Ze względu na wyjątkowo niewielkie wymiary oraz szeroki zakres modulacji mocy Bosch Condens 2300i jest dedykowany zarówno do niewielkich mieszkań, jak i większych apartamentów, domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej lub wolnostojących, zarówno nowych jak i modernizowanych. 

 

Korzyścią wynikającą z zastosowania kotła typu Bosch Condens 2300i jest minimalizacja kosztów zużycia gazu i energii elektrycznej. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań technicznych, kotły osiągają znakomite parametry techniczne, maksymalną sprawność powyżej 109%, efektywność energetyczną w zależności od modelu 93% lub 94% i klasę ErP A dla celów ogrzewania. Dodatkowo system grzewczy z kotłami Bosch Condens 2300i może osiągnąć jeszcze wyższą klasę ErP A+. W przypadku kotłów o mocach znamionowych 20 kW i 24 kW jest to możliwe poprzez współpracę z regulatorem CW400 lub w przypadku wszystkich modeli kotłów Bosch Condens 2300i tj.o mocach 15 kW, 20 kW i 24 kW poprzez dodanie zestawu regulatora EasyControl CT200 z minimum trzema elektronicznymi głowicami termostatycznymi Bosch. 

Ponadto model dwufunkcyjny przy profilu XL osiąga efektywność podgrzewania wody również  klasy ErP A. 

W przypadku modelu dwufunkcyjnego znakomite parametry osiągane są oczywiście z zachowaniem bardzo wysokiego komfortu użytkowania ciepłej wody ∗∗∗ (maks. wg EN 13203-1) i wydajności do 12,2 l/min (wg EN 13203-1, dla ΔT=30K). 

 

Stabilna temperatura wody dostarczanej do instalacji c.w.u. przez model dwufunkcyjny, zarówno przy niewielkich przepływach, jak i przy jego maksymalnych osiągach, to efekt uzyskiwany dzięki zastosowaniu wbudowanego w kocioł wymiennika płytowego o dużej powierzchni wymiany ciepła oraz szerokiej modulacji mocy kotła zaczynającej się w tym przypadku od 3 kW.

 

Bezpieczną, ekonomiczną i zapewniającą odpowiedni komfort użytkowania pracą kotłów Bosch Condens 2300i zarządza nowa automatyka z nowym panelem sterowania. Wyjątkową cechą kotłów Bosch Condens 2300i, jest opcjonalna możliwość bezprzewodowej komunikacji z systemem regulacji Bosch EasyControl CT200. Dzięki wbudowanemu, specjalnemu portowi, kocioł można doposażyć w opcjonalny moduł Control-Key K20RF. Bezprzewodowa wymiana danych między kotłem z modułem K20RF a regulatorem CT200 odbywa się radiowo, natomiast bezprzewodowa komunikacja CT200 z routerem i zarządzanie z poziomu mobilnej aplikacji EasyControl poprzez WLAN, czyli „Po prostu. Bezprzewodowo.”

Kotły wyposażone są standardowo w podwójną kontrolę ciśnienia w instalacji tj. manometr analogowy oraz czujnik z elektronicznym pomiarem ciśnienia wody grzewczej z jego odczytem na wyświetlaczu kotła. Dodatkowo model dwufunkcyjny dostarczany jest z wbudowanym antyskażeniowym dopustem wody zgodnie z normą EN1717.

 

Bosch Condens 2300i to wysokiej klasy urządzenia z bogatym wyposażeniem standardowym i opcjonalnych możliwościach ponadstandardowych, oferujące niezwykle wysoki standard bezprzewodowej komunikacji i mobilnego zarządzania instalacją grzewczą. 

b_250_250_16777215_00_images_2019_JUNKERS-BOSCH_ppt.jpg