Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Kotły kondensacyjne ECOCONDENS SOLID – 20, 25, 35 stanowią kompletną jednostkę grzewczą, zapewniającą komfortowe i oszczędne użytkowanie w systemie centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Kotły kondensacyjne Cerapur Compact dostępne są jako dwa modele jednofunkcyjne i jeden model dwufunkcyjny. Oferta skierowana jest zarówno do użytkowników nowych mieszkań i domów, jak i osób planujących modernizację istniejących instalacji oraz wymianę kotła gazowego na nowy.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Ogrzewanie ścienne jako forma ogrzewania płaszczyznowego jest często uznawana za konkurencyjny sposób ogrzewania pomieszczeń w stosunku do instalacji podłogowej. Nie zawsze jednak musi tak być. Ogrzewanie ścienne można co prawda często zastosować jako alternatywę dla popularnej podłogówki, jednak istnieje wiele przykładów dowodzących, że obie te metody nie muszą się wykluczać, a wręcz mogą się uzupełniać.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Grupa Giacomini prezentuje nowy kompaktowy separator zanieczyszczeń R146C. Jest to rozwiązanie, które wyróżnia się na rynku zarówno ze względu na łatwość instalacji i konserwacji, jak i zdolność do ochrony kotła z osadów i zanieczyszczeń.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Stojące kotły kondensacyjne POWER PLUS BOX marki BERETTA do pracy w kaskadzie o łącznej mocy nawet 6,9 MW!

Kotły z serii POWER PLUS BOX skierowane są przede wszystkim do projektantów, inwestorów i deweloperów. Urządzenia te mogą bowiem pracować w kaskadzie (w jednym systemie grzewczym) do łącznej mocy 6,9 MW (przy parametrach pracy 80/60°C) ogrzewając ogromne budynki czy hale produkcyjne (o powierzchni nawet 40.000 m2).

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Klienci w ponad pięćdziesięciu krajach zaufali jakości wielowarstwowych rur produkowanych przez WRW Westfälische Rohrwerke, które umożliwiają transport wody, gazów technicznych i innych materiałów pod ciśnieniem w sposób oszczędny, czysty, higieniczny i bezpieczny.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Od nowoczesnych systemów i instalacji grzewczych oczekuje się już nie tylko sprawnego i efektywnego ogrzewania, ale również chłodzenia. Aby skutecznie zrealizować komfort cieplny przez cały rok – czyli ogrzewać zimą i chłodzić latem –system musi być wyposażony z jednej strony w rewersyjną pompę ciepła, a z drugiej  w elementy, które w skuteczny sposób zrealizują odbiór zarówno ciepła, jak i chłodu. Jedynym elementem instalacji, który zapewni takie działanie, jest klimakonwektor.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Podejście systemowe Grundfos, czyli od pomp z regulowaną prędkością obrotową do inteligentnych rozwiązań

Pompa jako pojedyncze urządzenie w zasadzie nie funkcjonuje. Zawsze jest częścią większego systemu i współpracuje z szerokim wachlarzem innych komponentów. Właśnie dlatego Grundfos myśli szerzej niż tylko o samej pompie i gdy opracowuje nowe rozwiązanie, bierze pod uwagę całą instalację. Nasze E-rozwiązania oraz Grundfos iSOLUTIONS są tego świadectwem.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W ofercie hurtowni Instal-Konsorcjum pojawił się nowy kocioł kondensacyjny - De Dietrich MCX. Urządzenia te, dostępne także w pakietach z zasobnikami Lindo w wersji 120 l oraz 150 l, czujnikami c.w.u. i regulatorami, dostępne będą wyłącznie w hurtowniach Instal-Konsorcjum.

Czytaj więcej...


Na buty sportowe mówimy adidasy, stacja benzynowa to często jeszcze CPN. Nie zdajemy sobie sprawy jak marki produktów, dzięki ich popularności i obecności na rynku, stały się synonimami opisującymi produkty. Podobnąrenomęwyrobiła sobie firma Electrolux. Myślimy odkurzacz –mówimy Electrolux.